وبلاگ

بازاریابی اینترنتی: تبلیغات در تلگرام

تبلیغات تاثیرگذار در تلگرام

تبلیغات در تلگرام بخاطر فیلتر نبودنش و همچنین تعداد مخاطبان زیاد آن از محبوبیت فراوانی برخوردار است. تلگرام پیام رسانی است که به وسیله آن می توانید متن، عکس، ویدئو و هر نوع فایلی را برای کسانی که در این شبکه هستند ارسال کنید.

سریع بودن یکی از مهمترین ویژگی های این شبکه اجتماعی است. با اینکه فقط چند سال از آمدن تلگرام می گذرد ولی توانسته کاربران زیادی را (بخصوص در ایران) جذب کند.

طبق گفته ی رئیس پژوهشگاه فضای مجازی 11 هزار کانال تلگرامی بیش از 5000 عضو دارند و هر کاربر ایرانی تلگرام به طور متوسط در ۱۳ کانال عمومی عضو است و روزانه نزدیک به ۱۰۰ مطلب در این کانال‌ها مطالعه می‌کنند.

تاثیر تلگرام در تبلیغات

کاربر پسند بودن تبلیغات در تلگرام

تبلیغ در تلگرام به روش های مختلف امکان پذیر است که ساده ترین آن نمایش بنر یا لینک شما در کانال های شلوغ و با تعداد عضو بالا می باشد. نکته ی قابل توجه این است که موضوع اکثر کانال های شلوغ و با تعداد اعضای زیاد، طنز و سرگرمی است. حال تصور کنید که پست شما میان کلی پست غیر مرتبط به نمایش در بیاید. آیا کاربران این کانال ها  از دیدن تبلیغ شما در آنجا واقعاً لذت خواهند برد؟

شما در جایی تبلیغ می کنید که کاربران آنها اصلاً بدنبال شما نیستند. کاربر پسند بودن تبلیغات یعنی اینکه مخاطب از دیدن تصویر شما لذت ببرد و مایل باشد در مورد شما و خدمات شما بیشتر بداند. کاربر پسند بودن تبلیغات تاثیر زیادی برای تبدیل مخاطب به مشتری را دارد. نرخ تبدیل بالاتری دارند یعنی درصد افرادی که تبلیغ شما را دیده اند و مشتری شما شده اند بیشتر است.

برای اینکه یک تبلیغ تاثیرگذار باشد و نرخ تبدیل بالایی داشته باشد باید نیازهای بازار هدف را مد نظر داشت و از همه مهمتر باید در جای درست به نمایش در بیاد. تبلیغات در تلگرام معمولاً در جای درستی به نمایش در نمی آیند و به همین علت نرخ تبدیل بالایی ندارند.


مطالب مرتبط