وبلاگ

تاثیر تبلیغات و بازاریابی در اینستاگرام

تبلیغات در اینستاگرام برقی ها

از زمانی که شبکه های اجتماعی در میان مردم رواج پیدا کردند بازاریابی و تبلیغات از طریق افراد و صفحه های تاثیرگذار (influencer marketing) بسیار سودمند است و در حال حاضر اینستاگرام به عنوان معدن طلایی است که از آن مانند پلت فرمی برای تبلیغات استفاده می شود.

این پلت فرم برای تمامی شرکت ها و انواع کسب و کارها به خوبی کار می کند چه در حوزه صنعت برق باشد یا در زمینه تجارت الکترونیک و یا …

سوال: شما چگونه می توانید افراد یا پیج های تاثیرگذار در اینستاگرام مربوط به حوزه ی خود (به عنوان مثال صنعت برق) را پیدا کنید؟

و مهم تر اینکه وقتی آنها را پیدا کردید چگونه می خواهید از آنها بخواهید که برایتان تبلیغات کنند؟

بیشتر برندها و شرکت ها این کار را به آژانس های تبلیغاتی واگذار می کنند که برای هر قسمت (اینستاگرام، تلگرام …) دپارتمان مخصوص به خود را دارند.

 

چه مدت پست تبلیغاتی تان روی پیچ قرار می گیرد

برخلاف پست های ارسالی در وبلاگ و وب سایت که برای مدت طولانی  و یا برای همیشه در پیج قرار می گیرند. اینستاگرامرها قوانین خاص خود را دارند و پست های تبلیغاتی را برای مدت معینی در پیج نگه می دارند.

 

تعرفه تبلیغات به میزان زمان درخواستی شما بستگی دارد

از آژانس تبلیغاتی مورد نظرتان بخواهید که تبلیغات تان را در ساعاتی که افراد بیشتری آن را می بینند در پیج برقی مورد نظر قرار دهد. به عنوان مثال ساعات کاری زمان مناسبی برای ارسال تبلیغات نیست.

در ضمن شما می توانید از آژانس تبلیغاتی مورد نظرتان بخواهید آگهی تبلیغاتی شما را چند بار repost کند یعنی اگر قرار است آگهی تبلیغاتی شما به مدت 3 ساعت روی پیج برقی مورد نظر باشد باید هر یک ساعت پاک شده و مجدد روی پیج قرار گیرد.

نکته: اطمینان حاصل کنید که فالوئرهای آن پیج برقی همگی واقعی باشند و به اصطلاح فیک یا غیر واقعی نباشند.

آیا لینک ما را در بیو bio قرار می دهید؟

اینستاگرام این اجازه را به شما نمی دهد که زیر تصاویرتان از لینک استفاده کنید. تنها جایی که می توان از لینک استفاده کرد در صفحه بیو bio پیج می باشد. شما می توانید از آژانس تبلیغاتی خود بخواهید لینک شما را در بیو قرار دهد. بعضی ها این کار را بطور رایگان انجام می دهند اما برخی هم هزینه اضافی بابت این کار دریافت می کنند.

اگر خواستید این کار را انجام دهید حتماً در زیر پست تبلیغاتی تان این موضوع را ذکر کنید تا کاربر به راحتی وارد سایت شما شود.

از آژانس تبلیغاتی خود بپرسید که آیا برای خرید هفتگی یا ماهیانه تخفیفی در نظر گرفته است یا خیر. بیشتر آژانس های تبلیغاتی این تخفیف را در نظر می گیرند و آگهی شما را یک روز در میان یا هفته ای چند بار به نمایش در می آورند.

تبلیغات در اینستاگرام بسیار گسترده است و هر فرد قیمت و تعرفه خاص خودش را دارد و این تعرفه ها به شکل چشمگیری با هم تفاوت دارند. حواس تان باشد که در ازای چه خدماتی چه پولی می دهید.


مطالب مرتبط