وبلاگ

هدیه دادن یک فرآیند همیشگی

هدیه به مشتری

هدیه چه به صورت مادی و چه معنوی، اثرات روانی زیادی هم بر فرد هدیه دهنده و هم هدیه گیرنده دارد. زیرا فرد هدیه دهنده به این ارزش معنوی در ذات خود رسیده است كه اكنون وقت قدردانی، تشكر و احساس ابراز همدلی و درك متقابل است و در عوض فرد هدیه گیرنده نیز به ارزش معنوی آن پی خواهد برد.

آداب هدیه دادن به نوعی یک هنر به حساب می آید. هدیه ای که می خواهید بدهید متناسب با رابطه شما و هدیه گیرنده می باشد. این امر به میزان نزدیکی شما با هدیه گیرنده بستگی دارد. هدیه دادن باید در مناسبت ها و تعطیلات باشد مانند هدیه دادن برای تعطیلات نوروز ولی هدیه دادن در زمان تولد مناسب نیست چون هدیه گیرنده احساس می کند که شما به زحمت افتاده اید. سالگرد یک کار یا وقتی که شما با هدیه گیرنده وارد یک مرحله جدید تجاری شدید هم جزو زمان های مناسب برای هدیه دادن است.

 

نکاتی که باید به آن ها توجه کنید:

  • هدیه بازتاب دهنده ی شخصیت و علایق گیرنده ی هدیه است. اگر این ویژگی لحاظ شود احساس خوبی به گیرنده ی هدیه خواهد داد.
  • به کاغذ هدیه توجه کنید و بهتر است با دست خط خودتان یک متن را بنویسید. بهتر است پیامی که می نویسید احساس خوبی به هدیه گیرنده بدهد.
  • اگر نام و لوگوی شرکت بر روی هدیه درج شود باعث ماندگاری آن در ذهن مشتری می شود بخصوص اگر هدیه کاربردی باشد و در طول روز مورد استفاده قرار گیرد.
  • باید مواظب باشید که احساس رشوه گرفتن پیش نیاید.

مطالب مرتبط