وبلاگ

5 نکته برای کسب و کار شما

رشد کسب و کار برقی

در اینجا 5 نکته بازاریابی بیان شده است که کمک می کند تا کسب و کارهای الکتریکی با وجود شرایط اقتصادی رقابتی 2016 در سهم بازارتان رشد یابد و به موفقیت برسند.

 

   1- گوش دادن به مشتریان تان

تماس با مشتریان قبلی و درخواست از آنها برای پاسخ دادن به چند سوال ساده باعث می شود تا سود و منفعت آن را خیلی زود در مراجعات و کار بیشتر بدست آورید. راه های متعددی وجود دارد تا نظرسنجی از مشتری را انجام دهید. اما مهمترین مسئله این است که مطمئن باشید:

  • سوالات ساختار یافته اند.
  • سوالات تکرار شونده اند.
  • این سوالات بازخوردی را برای تیم پروژه فراهم می کند و
  • مشتری از نتایج پیشرفت بواسطه بازخورد خود آگاه است.

 

   2- اصلاح استراتژی بازاریابی تان:

تشکیلات موثر، یک طرح بازاریابی تعریف شده ی واضح دارند. شما باید قادر باشید تا تعیین کنید:

  • انواع کاری که از درآمدهایتان در سه سال گذشته حاصل شدند.
  • منابع درآمدی تان در آینده
  • مناطق جغرافیایی که شما خدمات ارائه خواهید داد و هر برنامه ای که برای توسعه آن دارید.

تقریباً هر کسی در شرکت شما باید توانایی این را داشته باشد تا به این سوالات پاسخ دهد. اگر آنها نمی توانند، شما باید این سختی را بکشید یا هر کس دیگری در پروژه بازاریابی تان آن را بدوش بگیرد.

بنابراین بازاریابی موفق در شرکت شما تلاش گروهی است.

هر چیزی در تیم تان، شما را در پروژه بعدی به موفقیت نزدیک می کند- یا شما را دور می سازد.

رشد شرکت شما

رشد شرکت شما

    3- آماده سازی برای پذیرش تجارت های در حال ظهور

   با یادگیری درباره ی انرژی بادی و فن آوری های انرژی خورشیدی، استانداردهای ساختمان سبز، و متدهای کسب و کارهای ناب و حضور در سمینار کسب و کار ناب یک فرصت شبکه ای عالی است، تبلیغ و معرفی شرکت خود در سایت های مطرح برقی و شبکه های اجتماعی پربازدید برقی باعث شناخته شدن شما توسط کارفرمایان و صاحبان ساختمان بیشتر می شود و این همان چیزیست که شما نیاز دارید تا بدانید.

 

    4- خطوط ارتباطی را باز نگه دارید

هر کسی در تیم پروژه باید اهمیت فروش شرکت را درک کند و باید از حداکثر توانایی ها و قابلیت هایش استفاده کند. ناظر کارفرما و مدیر پروژه باید با مالکین و پیمانکاران در سرتاسر پروژه آزادانه صحبت کنند. باز نگه داشتن خطوط ارتباطی اجازه می دهد تا شما فرصت های آینده را دریابید تا منجر به معرفی انجام کار جدید گردد. ارتباط مداوم با مشتریان تان راجع به مشکلات، پیشرفت ها و راه حل های القای اعتماد به توانایی های شما، کمک به ایجاد روابط سالم داشته باشید.

استفاده از ماکزیمم مزایای یک شبکه بازاریابی و تبلیغاتی در حوزه تخصصی شرکت شما برای مثال صنعت برق کمک خواهد کرد تا شما فرآیند و ارتباط ساده ی موثرتری داشته باشید.

 

    5- استفاده از ارائه خدمات برای رسیدن به رشد شما

وقتی هنوز یک مالک یا کاربر نهایی وجود دارد که می تواند از خدمات شما در آینده سود و منفعت ببرد پس هنوز شانس وجود دارد. یک روش ساده برای ساخت یک ارتباط با کاربر نهایی معرفی او به تیم ضمانت و گارانتی می باشد. توضیح دهید که شما می خواهید او تمام اطلاعات تماس شما را داشته باشد که فقط شامل حال تجهیزات نصب شده می باشد و شما تعیین می کنید که فوراً خودتان و تیم تان را به عنوان ارائه دهنده ی خدمات فعال معرفی خواهید کرد.

ارائه خدمات برای رسیدن به رشد شرکت

ایجاد بخش خدمات یک راه حل عالی برای متفاوت بودن شرکت شماست.- در حالی که ممکن است درآمد سرویس نسبت به درآمد قرارداد کوچک باشد – حاشیه سود بالاتر و خطر خیلی پایین تر است.

 

منبع


مطالب مرتبط